Dieta z niespodzianką

Jeśli masz skłonności do nadwagi to powinieneś wypróbować diety nisko – węglowodanowej. Niespalane węglowodany szybko zamieniają się w tkankę tłuszczową. Tak zaprogramowała nas natura, aby gromadzić materiał zapasowy. Aby ograniczyć skutecznie węglowodany to najlepiej byłoby wyeliminować z jadłospisu takie produkty jak: makaron, pieczywo ciemne, białe i bułki. Dobrze jest też zrezygnować z owoców na rzecz warzyw. Owoce mają w sobie mnóstwo węglowodanów. Świetnym obrazem tej diety jest powrót do jadłospisu pradziadka – na pewno nie jadł on owoców.


Dobrze jeśli posiłki są niewielkie i w równych odstępach godzinowych – najlepiej co 3-4h. Unikaj też owocowych, pełnych węglowodanów soków. Jednak najważniejszą i kluczową cechą tej diety jest zrobienie sobie jednego dnia przerwy. Co to znaczy? Że przez jeden dzień w tygodniu (może to być np. sobota) kompletnie zapominamy o swojej diecie i wszystkich zakazach. W tym magicznym dniu możesz jeść wszystko na co masz ochotę. Możesz się zastanawiać, że przecież udaremni to całą dietę. Wręcz przeciwnie. Taki jeden dzień smakowej beztroski bardzo rozkręci metabolizm. Dzięki takiej diecie tarczyca będzie pracować na pełnych obrotach a tracenie kilogramów stanie się łatwym zadaniem.


Regularnie codziennie spożywasz podobne dania w tych samych odstępach czasowych. Będą to posiłki z białek: piersi kurczaka, ryby, wołowina i warzyw: groszek, brokuły, rośliny strączkowe – fasola, kalafior. Dobrze będzie też użyć szpinaku. Jeden dzień możesz zjeść nawet ogromną pizzę i całość popić colą. W tej diecie chodzi o to aby metabolizm był na wysokich obrotach. Więc najlepiej już wybierz się do sklepu i kup hurtowo porcję mrożonych warzyw i kurczaka na cały tydzień.O właściwe odżywianie powinieneś dbać nie tylko w zwykłe, szare dni - kiedy prowadzisz zwykły tryb życia: pobudka - praca - czas z rodziną, ale również kiedy jesteś na wakacjach. Nie odpuszczaj również wtedy, a nie będziesz się dziwił po powrocie z urlopu, że twoja oponka wokół brzucha się znowu powiększyła. Postaw na aktywny wypoczynek oraz zdrowe, ekologiczne jedzenie. Gdzie można znaleźć miejsca, w których z łatwością będziesz mógł spędzać aktywnie wolny czas na setki różnych sposobów, a na dodatek będziesz miał pod ręką pyszne, pełnowartościowe posiłki? Wybierz się na Mazury, a dokładnie do hotelu Folwark Łękuk. Zdecyduj się na wakacje z wyżywieniem na Mazurach, a z całą pewnością się nie rozczarujesz.